MISTR PEKAŘ

PŘÍPRAVEK NA VYMAZÁVÁNÍ PLECHŮ A FOREM NA PEČENÍ A VAŘENÍ
      


Zpět na hlavní stránky

Je vysoce efektivní a úsporný potravinářský přípravek určený pro úpravu pečících forem, plechů a nádob i skleněných před pečením, eventuálně vařením. Zabraňuje připečení potravin, nahrazuje tradiční vymazávání a vysypání forem. Vhodný do každé domácnosti, na chatu, na cesty, do pekárny či cukrárny, pro klasické i mikrovlnné trouby. Přípravek zajišťuje snadné uvolnění upečeného výrobku (např. dort, bábovka, korpus, koláč, vajíčka, masné výrobky) z formy nebo pekáče.

Má jemné aroma, obsahuje slunečnicový olej a hnací plyn.

Návod k použití:


Připravte si těsto na bábovku.

Obsah spreje před použitím řádně protřepejte a ze vzdálenosti 15 - 25 cm rovnoměrně vystříkejte formu. Nádobu již nevysypávejte moukou ani nevymazávejte jiným tukem.

Těsto dejte do formy a pečte jako obvykle. Když je bábovka pečená, tak ji vyklopte.

Přípravek splňuje požadavek nepřipékání a jednoduchého čištění. Nádobí se snad- no omyje houbou a teplou vodou.

Při pečení na pánvi dejte pánev při aplikaci mimo otevřený oheň. Pozor hořlavina !!!

Přípravek je určen nejen k pečení bábovek a vymazávání forem a formiček či trubiček k přípravě kremrolí, ale i k přípravě masa či zeleniny na pánvi a k pokrytí povrchu ná- doby při vaření jídel, které se snadno připékají např. při vaření máku, pudinku, mléka aj.

Při přípravě masa a zeleniny lze ocenit jeho nízkou kalorickou hodnotu a to, že neob- sahuje cholesterol, ale hlavně žádný přepálený tuk, zdraví, čisto, pohoda a radost z pečení.

Prostředek zabrání připékání a nádobí snadno umyjete. Nejlépe si tento efekt ověříte při přípravě zapékaných těstovin či francouzských brambor, okraje jsou křupavé a pe- káč snadno umyjete. Stejně tak při grilování. Zkuste rošt a stěny grilu před grilováním, dokud jsou ještě studené, vystříkat Mistrem Pekařem. Budete mít při mytí méně práce.

Přípravek je vhodný na dovolenou a na chatu. Olej ve spreji se Vám na chatě nezkazí, má záruku až dva roky, při cestování se nerozlije a nádobí jde snadno umýt.

Jen pro zajímavost, při pečení palačinek na výstavě Zahrada Čech v Litoměřicích, jich každý rok s jedním sprejem připravíme více jak 3.000 (tři tisíce) Na jedno vystříknutí pánve lze připravit až 16 palačinek.

OTÁZKY A ODPOVĚDI

V tom bude určitě nějaká chemie, že se to nepřipéká?
Nemáte pravdu, jedná se o přírodní materiál. Základem je slunečnicový olej. Pomocí spreje se vytvoří na pečící ploše tenký souvislý film, který zabrání připékání. Slunečnicový olej nanesený v tenké vrstvě působí jako klasický olejový separátor, což je již léta známý princip. Nanesení tenké vrstvy oleje však zajistí jen vhodný tlak v nádobě a v kombinaci s vhodnou trys- kou.

Mě hlavně zajímá, kolik to stojí a zda ušetřím?
Nechceme Vás nutit dělat řízky na na- šem přípravku a ne tak, jak jste zvyklí, na pánvi, kde plavou v sádle. S Mistr Pekařem upečete stejné množství potravin, jako při použití 3 litrů oleje. Musíte si však sami vy- brat, zda chcete zdravě žít a kolik tuku jste ochotni konzumovat. Zda náš přípravek budete běžně používat nebo jen příležitostně při pečení bábovky, protože půjde vždy dobře vyklopit, nebo když si budete dělat míchaná vajíčka či při zapékání flíčků, proto- že snadno umyjete nádobí a okraje budou propečené, nikoliv připálené.

Já bábovky nepeču, k čemu mi to bude?
Náš výrobek je určen nejen k pečení v normální či mikrovlnné troubě, ale i k vaření. Je vítaným pomocníkem při přípravě všech pokrmů, které se připékají a nádobí potom musíte dlouho drhnout. My jej použí- váme doma při vaření pudingu.

To není nic pro mě, mám nádobí, kde tuk vůbec nepotřebuji!
Máte pravdu, vajíčka nebo maso můžete usmažit zcela bez tuku, musíte však mít speciální nádobí. Ale i to se při pečení bez tuku rychleji opotřebuje, než když použijete náš přípravek. Ne každý však má speciální nádobí.

Vyzkoušejte naše recepty

Bábovka s jablky

Utřeme 4 žloutky s 250 g cukru a 125 g másla, přidáme 4 nastrouhaná jablka a 250 g polohrubé mouky, nakonec ze 4 bílků sníh. Formu rovnoměrně vystříkáme sprejem, ihned nalijeme těsto a pečeme. Sprej zabrání připékání a bábovka se snadno vyklopí. RADA : VYKLOPTE PO VYCHLADNUTÍ

Zapečené těstoviny se zeleninou

500 g těstovin uvařených ve slané vodě smícháme s 300 g uvařené zeleninové směsi. Přidáme lžíci másla, sůl a okořeníme oreganem a rozmarýnou. Dáme do pekáče vy- stříkaného sprejem. Směs zalijeme 4 rozšlehanými vejci a zapékáme. Pokrm má chut- ně opečené okraje a pekáč snadno umyjete.

Palačinky

K přípravě 10 palačinek smícháme 2 celá vejce, 200 g polohrubé mouky a 2 dcl mléka. Rozšleháme a upravíme přidáním vody na správnou hustotu. Pánev vystříkáme ole- jem, zahřejeme nalijeme těsto. Při prvním použití doporučujeme stříknout na pánev nepatrně tuku po 7 palačince. Zkušení upečou 10 palačinek bez dalšího vystříkávání pánve. Palačinky plníme džemem nebo tvarohem a pocukrujeme.

RADA NA KONEC

Podle odezvy na výrobek, který dodáváme na trh již více jak 15 let víme, že 99 % žen, které nemají problémy s vyklopením bábovky dosáhne stejného úspěchu za použití oleje ve spreji bez toho, že by musely formu vymazávat a vysypávat a potom odstra- ňovat tuk za nehty. Ty, které nemohou často bábovku vyklopit, popisuji zlepšení až o 70 %. Rozhodující pro snadné vyklopení bábovky je okamžik, kdy bábovku vyndáte z trouby. To platí jak pro klasické vymazávání, tak pro použití oleje ve spreji. Při použití oleje ve spreji se tato vhodná doba významně prodlouží.

Na vystříkání bábovky olejem stačí 3 až 4 krátké vstřiky. Hlavní chybou je, že zpravidla napoprvé každý vystříká formu více než je potřeba a bábovka mu nejde vyklopit, v podstatě je ve formě přilepená. V takovém případě počkejte až bábovka vychladne, potom ji rukou odtáhněte od okrajů (přitom uslyšíte jemné třáskání – což je doklad pří- liš velkého množství oleje). Po uvolnění bábovky po celém obvodu s formou lehce klepněte na podložku a bábovku vyklopte a příště vystříkejte formu rovnoměrně, ale méně.

Snadné pečení a vaření s olejem ve spreji! Dobrou chuť přeje MISTR PEKAŘ!Balení :

24 sprejů (24 x 300ml) v kartonu. Dodáváme na dobírku do 48 hodin.


Zpět na hlavní stránky